LICZNIK ODWIEDZIN

Liczba wejść na stronę 16710

Dnia 12 kwietnia 2016 roku w Urzędzie Miasta Suwałki odbyło się wręczenie nagród laureatom miejskiego konkursu o tematyce biznesowej "bizneSÓWKI 2016".

Decyzję o przyznaniu nagród podjął Prezydent Suwałk Pan Czesław Renkiewicz w oparciu o rekomendacje komisji konkursowej, w pracach której uczestniczył również przedstawiciel Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji. Komisja konkursowa analizowała zgłoszone pomysły i rozmawiała z autorami projektów. Ocenionych zostało 17 zgłoszeń w dwóch kategoriach: pierwsza skierowana była do uczniów szkół z terenu miasta suwałki, druga do osób młodych (do 35 roku życia), które już prowadzą, lub planują rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

W I kategorii konkursowej najlepiej został oceniony pomysł Pani Małgorzaty Jankowskiej dotyczący firmy projektującej odzież z uwzględnieniem pomysłu i potrzeb klienta. Kolejni laureaci to autorzy pomysłów na restaurację promującą zdrowe odżywianie (Pani Daria Buczyńska) oraz firmę projektującą papeterie (Pani Wiktoria Buchowska). W II kategorii konkursowej zwyciężył projekt Pani Barbary Pakuły "Terapia Widzenia" polegający na wprowadzeniu na suwalski rynek innowacyjnej usługi leczenia wzroku u dzieci. Nagrodą w tej kategorii było 10.000 zł na wdrożenie tego pomysłu w życie.

Laureatka konkursu w kategorii II otrzymała od Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości nagrodę w postaci pakietu indywidualnego doradztwa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i pozyskiwania środków finansowych na rozwój firmy oraz możliwość możliwość ubiegania się o wsparcie w ramach prowadzonych przez Fundację zwrotnych instrumentów inżynierii finansowej. Z kolei laureaci konkursu w kategorii I zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat funduszy europejskich i ich znaczenia dla rozwoju przedsiębiorczości. 

Oprócz Fundacji sponsorem w ramach konkursu był również Dziennik Internetowy "Niebywałe Suwałki".

 

O NAS

Celem Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na własny rozrachunek. Znajdziecie tutaj Państwo w jednym miejscu ofertę naszego Ośrodka w zakresie instrumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Państwa firmy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami

Znajdź nas pod adresem

ul. Tadeusza Kościuszki 62,
16-400 Suwałki
woj. podlaskie, Polska

Lub zadzwoń

Telefon: 0048 87 565 13 86