LICZNIK ODWIEDZIN

Liczba wejść na stronę 13310

W dniu 29 stycznia  2020 r. w  Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku odbyła się konferencja pn. „Krajowy Fundusz Szkoleniowy - instrumentem wsparcia pracodawców". Organizatorem konferencji był Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. Honorowy Patronat nad konferencją objęła Pani Marlena Maląg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W konferencji ze strony Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości wziął udział Pan Szymon Cimochowski Dyrektor Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji.

Na konferencję i uroczystość wręczenia odznaczeń przybyli m.in. Pan Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego –Pan Marek Olbryś, starostowie, dyrektorzy i pracownicy urzędów pracy, partnerzy rynku pracy oraz przedsiębiorcy z regionu.
Konferencja rozpoczęła się uroczystym powitaniem zgromadzonych gości przez Panią Janinę Mironowicz – Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. Następnie Pan Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego oraz Pan Witold Kowalewski Starosta Suwalski wręczyli odznaki honorowe „Primus in Agendo" (łac. „Pierwszy w Działaniu) zasłużonym pracownikom Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Suwałkach.
Następnie z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, w trakcie konferencji miało miejsce uroczyste wręczenie medali przez Wojewodę Podlaskiego Pana Bohdana Paszkowskiego pracownikom publicznych służb zatrudnienia województwa podlaskiego – Złotych, Srebrnych oraz Brązowych Medali za długoletnią służbę.

Po uroczystym wręczeniu odznaczeń Pani prof. dr hab. Joanna Moczydłowska z Politechniki Białostockiej zaprezentowała temat pt. „Pracodawcy wobec zmian demograficznych - jak zbudować organizację inteligentną generacyjnie?".
Podczas konferencji podsumowano również piątą edycję konkursu „ORGANIZACJA UCZĄCA SIĘ 2019", zorganizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Celem konkursu było promowanie pracodawców z województwa podlaskiego, którzy inwestują w rozwój kompetencji pracowników, są zorientowani  na zarządzanie wiedzą i wyróżniają się m.in. elastyczną strukturą organizacyjną, strategią personalną, kulturą organizacyjną stymulującą zachowania prorozwojowe, realizują inwestycje służące wzrostowi efektywności swej organizacji, jednocześnie stymulując uczenie się pracowników i partnerów biznesowych. Konkurs jest realizowany w ramach promocji Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Zwycięzcy wyłonieni w trzech kategoriach pracodawców woj. podlaskiego otrzymali nagrody wręczone przez Organizatorów konkursu:

Kategoria Mikro i Małe Przedsiębiorstwa" (zatrudnienie do 49 pracowników)
Laureat konkursu: UNICO Katarzyna, Adam Jasińscy Sp. J.
Wyróżnienia: Dr Tusz Sp. z o.o.; QLS Quality Logistics Service Sp. z o.o.

Kategoria „Średnie i Duże Przedsiębiorstwa" (zatrudnienie od 50 pracowników)
Laureat konkursu: AC Spółka Akcyjna
Wyróżnienia:   PLUM Sp. z o.o.;  Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe PALISANDER Sp. z o.o.
 
Kategoria  „Sektor publiczny"
Laureat konkursu: Przedszkole Samorządowe nr 81 Brzoskwiniowy Raj w Białymstoku
Wyróżnienia:  Szpital Wojewódzki im. dr. L. Rydygiera w Suwałkach, SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
 
Po przerwie zaprezentowane zostały wyniki badania pt. „Efektywność wsparcia udzielonego ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w woj. podlaskim w latach 2017-2018" przeprowadzonego na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku.
Na zakończenie konferencji uczestnicy obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez słuchaczy Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego „Szkoły Talentów" z Białegostoku, które kształci przyszłych aktorów scen muzycznych w specjalności wokalno-aktorskiej.

 

 

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku

O NAS

Celem Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na własny rozrachunek. Znajdziecie tutaj Państwo w jednym miejscu ofertę naszego Ośrodka w zakresie instrumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Państwa firmy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami

Znajdź nas pod adresem

ul. Tadeusza Kościuszki 62,
16-400 Suwałki
woj. podlaskie, Polska

Lub zadzwoń

Telefon: 0048 87 565 13 86