LICZNIK ODWIEDZIN

Liczba wejść na stronę 13310

Bony na innowacje to jeden z najbardziej popularnych, bo przystępnych, programów wspierania innowacyjności dla mikro-, małych i średnich firm. Bony to oferta o charakterze dwuetapowym. 

W pierwszym, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie usług jednostek naukowych na opracowanie innowacyjnego produktu lub procesu. Po zrealizowaniu takiego projektu z sukcesem – czyli formalnie, po zaakceptowaniu przez PARP wniosku o płatność końcową – przedsiębiorcy mogą wnioskować, w drugim konkursie, o środki na wdrożenie opracowanych już rozwiązań.

O dofinansowanie kosztów opracowania innowacyjnego produktu lub procesu we współpracy z jednostkami naukowymi przedsiębiorcy mogą wnioskować do 28 maja 2020 r. Jak informuje PARP, w przypadku I etapu konkursu, czyli usługowego, całkowity koszt projektu nie może przekroczyć 400 tys. zł, a wkład własny przedsiębiorcy to co najmniej 15 proc. kosztów projektu.

Wsparciem może być objęty, zarówno wyrób lub usługa, jak i technologia czy nowy projekt wzorniczy.

O dofinansowanie kosztów wdrożenia pomysłu na innowację technologiczną mogą ubiegać się wyłącznie ci przedsiębiorcy, którzy opracowali ją w I etapie konkursu. O takie wsparcie można się ubiegać do 7 lipca 2020 r. Całkowity koszt projektu wdrożeniowego nie może przekroczyć 800 tys. zł.

Wysokość wkładu własnego przedsiębiorcy zależy od wielkości firmy (mała, średnia) oraz miejsca wdrożenia innowacji. Opisując wysokość dofinansowania projektów, PARP podaje przykład: firma z województwa podlaskiego, zatrudniająca 20 osób, która chce zrealizować projekt wdrożeniowy o wartości 800 tys. zł, może liczyć na dofinansowanie w wysokości 560 tys. zł – czyli 70 proc. kosztów projektu.

 

Informacje o wszystkich konkursach i projektach realizowanych przez PARP dostępne są na ich stronach internetowych. Warto też skorzystać z bezpośredniego linku do programu „Bony na Innowacje dla MŚP”.

 

 

Źródło: Business Insider Polska

O NAS

Celem Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na własny rozrachunek. Znajdziecie tutaj Państwo w jednym miejscu ofertę naszego Ośrodka w zakresie instrumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Państwa firmy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami

Znajdź nas pod adresem

ul. Tadeusza Kościuszki 62,
16-400 Suwałki
woj. podlaskie, Polska

Lub zadzwoń

Telefon: 0048 87 565 13 86