W maju ruszy nabór wniosków na inwestycje w podlaskich firmach. Do podziału będzie 10 mln zł. W czwartek, 17 lutego, zarząd województwa zatwierdził zmianę harmonogramu konkursów w ramach programu regionalnego na 2022 r. wprowadzając dodatkowy nabór.

 

– Wspieranie przedsiębiorczości w regionie to jeden z priorytetów zarządu województwa. Dlatego oszczędności w programie regionalnym postanowiliśmy przeznaczyć właśnie na realizację inwestycji w podlaskich firmach – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Konkurs będzie dotyczył wdrażania innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych w sektorze produkcyjnym. Projekty mogą dotyczyć na przykład rozbudowy przedsiębiorstwa, inwestycji w nowoczesne maszyny do produkcji, które pozwolą na wprowadzenie do oferty nowych lub ulepszonych produktów czy procesów produkcyjnych. Premiowane będą inwestycje przyczyniające się do wprowadzania innowacji w skali regionu oraz kraju, a także do wzrostu sprzedaży eksportowej.

Nabór skierowany będzie do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Ze względu na fakt, że jest to końcówka realizacji tego programu regionalnego, inwestycje będą musiały zostać zrealizowane do jesieni przyszłego roku (w 2023 r. kończy się bowiem kwalifikowalność wydatków, czyli możliwość refundacji kosztów z funduszy unijnych).

Dokumentacja konkursowa znajduje się na następującej stronie:

https://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/zobacz_ogloszenia_i_wyniki_na_1/dzialanie-13-wspieranie-inwestycji-w-przedsiebiorstwach-4.html

O NAS

Celem Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na własny rozrachunek. Znajdziecie tutaj Państwo w jednym miejscu ofertę naszego Ośrodka w zakresie instrumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Państwa firmy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!