KIERUNEK: INNOWACYJNOŚĆ

 • Portal Innowacji - 3.14159265359 - żegnamy
  Coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy. Portal Innowacji, utworzony i prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, wystartował na początku grudnia 2005 roku. Wtedy byliśmy jednym z niewielu mediów, które zajęły się tematyką innowacji. Nazwa serwisu nawiązywała do liczby PI, która cały czas „się rozwija”.
  więcej..
 • Nowe konkursy PARP dla przedsiębiorców
  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabory do działań Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój: Badania na rynek, Bony na innowacje dla MŚP, Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP, Ochrona własności przemysłowej, Design dla przedsiębiorców, Projekty akceleracyjne.
  więcej..
 • Porozmawiaj z konsultantem PARP
  Od 2 lipca 2018 r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z konsultantami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 16:30 z wyjątkiem dni wolnych.
  więcej..
 • SCALESCRAPERS – jak skutecznie wspierać scale-upy?
  System instytucji otoczenia biznesu odgrywa znaczącą rolę w upowszechnianiu nowych technologii i wspiera rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw. Wsparcie ze strony systemu jest w szczególności istotne dla podmiotów w sektorze nowych technologii, takich jak środowisko przedsiębiorstw szybko rozwijających się (skalowalnych).
  więcej..
 • Najnowszy raport Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w sprawie kosztów naruszeń praw własności intelektualnej
  Z okazji Światowego Dnia Przeciwdziałania Podrabianiu Produktów, Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) opublikował sprawozdanie dotyczące naruszenia praw własności intelektualnej. Biorąc pod uwagę powagę i skalę zjawiska, jak również kompleksowy charakter opracowania, zachęcamy w imieniu autorów do zapoznania się...
  więcej..
 • Sympozjum naukowe Urzędu Patentowego RP „Własność intelektualna w świecie cyfrowym”
  Sympozjum naukowe „Własność intelektualna w świecie cyfrowym” zostało zorganizowane przez Urząd Patentowy RP w ramach obchodów 100-lecia ustanowienia ochrony własności przemysłowej w Polsce. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
  więcej..
 • Valeo Innovation Challenge 2018: dziewięć zespołów dotarło do finału
  Valeo ogłosiło listę dziewięciu drużyn, które dotarły do rundy finałowej piątej edycji światowego konkursu Valeo Innovation Challenge. Finał odbędzie się 11 października w Paryżu. Finaliści pochodzą z dziewięciu krajów, usytuowanych na czterech różnych kontynentach. Zespoły, które zmierzą się w ostatniej rundzie piątej edycji Valeo Innovation Challenge to...
  więcej..
 • Międzynarodowe sympozjum Urzędu Patentowego RP „Własność intelektualna w świecie cyfrowym”
  Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowym sympozjum „Własność intelektualna w świecie cyfrowym”, które odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2018 r. w Hotelu Bellotto, ul. Senatorska 13/15 w Warszawie, Sala Kolumnowa; początek o godz. 09.00.
  więcej..
 • Podsumowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca” w Urzędzie Patentowym RP.
  Poznaliśmy laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską, którego celem jest budowa kultury innowacyjności w środowisku akademickim. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 11 czerwca 2018 r. w Urzędzie Patentowym RP.
  więcej..
 • Pierwszy poradnik dla spółek, które chcą pozyskać do 4 mln zł od internautów
  Na rynku ukazał się pierwszy polski podręcznik crowdfundingu udziałowego, który ma pomóc polskim spółkom pozyskać przez internet do 4 mln zł od drobnych inwestorów. Książka jest dostępna dla wszystkich całkowicie za darmo w wersji do czytania online oraz do pobrania na czytniki.
  więcej..
 • XXVIII edycja konkursu „Teraz Polska” zakończona
  W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 18:45 wTeatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się gala wieńcząca XXVIII edycję konkursu „Teraz Polska”. Podczas wydarzenia poznamy tegorocznych laureatów Godła „Teraz Polska” oraz konkursu „Wybitny Polak”.
  więcej..
 • Finał programu #StartUP Małopolska!
  Dobiega końca druga edycja programu akceleracyjnego dla młodych firm #StartUP Małopolska organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy ze Startup Academy. Już 11 czerwca o godz. 18:00 w krakowskiej Metaformie odbędzie się otwarte spotkanie, podczas którego będzie można spotkać uczestników i organizatorów programu.
  więcej..
 • Poznań Park Naukowo-Technologiczny - warsztaty
  14 czerwca 2018 roku w poznańskim Plus Jeden odbędą się warsztaty poświęcone tematyce BUSINESS MODEL CANVAS. Czerwiec w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie należał do biotechnologów.
  więcej..
 • Zaproszenie na Wielkopolskie Forum Inteligentnych Specjalizacji
  Jeśli jesteś: przedsiębiorcą, naukowcem, samorządowcem, osobą interesującą się innowacjami zapraszamy 5 czerwca 2018 r. do Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii (ul. Umultowska 89c, kampus Morasko UAM).
  więcej..
 • RODO dla przedsiębiorców - to proste
  25 maja 2018 r. we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej zacznie obowiązywać Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO). RODO obejmuje swoim zastosowaniem wszystkie podmioty prywatne i publiczne, które przetwarzają dane osobowe i w praktyce większość procesów przetwarzania danych.
  więcej..
 • Patent by Night 2018 – Noc Muzeów w Urzędzie Patentowym RP
  Urząd Patentowy RP po raz kolejny uczestniczył w ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”, która obejmuje z roku na rok coraz więcej instytucji przedstawiających swoją działalność, osiągnięcia i historię w atrakcyjny i nowatorski sposób, służący szerokim celom edukacyjnym. W bieżącym roku prezentacja Urzędu Patentowego RP miała szczególny wymiar...
  więcej..
 • VIII edycja DNIA NAUKI I PRZEMYSŁU
  Interesują Cię nowe technologie? Chcesz z bliska przyjrzeć się innowacyjnym rozwiązaniom z regionu? Weź udział w VIII edycji DNIA NAUKI I PRZEMYSŁU! Już 25 maja w gliwickim Technoparku odbędzie kolejna, 8 edycja Dnia Nauki i Przemysłu.
  więcej..
 • V edycja eventu pn. "Start IT Up"
  7 czerwca w Technoparku Gliwice odbędzie się V edycja eventu pn. "Start IT Up", skierowanego do pasjonatów, start up'ów i osób posiadających pomysł na własną działalność. W programie wydarzenia przewidziano networking, wystąpienia eksperckie praktyków biznesu oraz indywidualne sesje mentorskie!
  więcej..
 • XVII spotkanie IATI Monday Business Meeting
  Serdecznie zapraszamy na XVII spotkanie IATI Monday Business Meeting (IATI MBM) pt. współczesne wyzwania z zakresu zmian klimatycznych organizowane wraz z Fundacją Europejskie Centrum Edukacji. Wydarzenie odbędzie się w dniu 04.06.2018 r. o godz. 12:00-15:00 w Akademickim Centrum Nanotechnologii i Materiałów AGH...
  więcej..
 • Zaproszenie na spotkanie brokerskie w obszarze energii odnawialnej– 14.06.2018
  Sieć Enterprise Europe Network, konsorcjum projektu C-Energy2020 oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zapraszają na spotkanie brokerskie w obszarze energii odnawialnej. Wydarzenie adresowane jest to firm oraz instytucji zainteresowanych udziałem w Programie Horyzont 2020.
  więcej..

 

 

LICZNIK ODWIEDZIN

Liczba wejść na stronę 10283

Ośrodek Transferu Wiedzy i Innowacji zaprasza właścicieli mikro-, małych i średnich firm, przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych oraz osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej z terenu województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego do udziału w bezpłatnych seminariach informacyjnych "Dostępne źródła finansowania przedsiębiorstw".

Seminaria organizowane są w ramach autorskiego programu "Akademia Przedsiębiorczości" we współpracy ze specjalistami reprezentujących kluczowe instytucje administracji rządowej i samorządowej realizujące zadania w obszarze działalności gospodarczej.

Uczestnicy seminariów będą mogli zapoznać się z możliwościami pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania działalności gospodarczej, w tym na cele inwestycyjne, obrotowe i tworzenie nowych miejsc pracy. Przewidziany jest również czas na konsultacje indywidualne z przedsiębiorcami z sektora MŚP, przedsiębiorcami społecznymi i osobami zainteresowanymi rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO znajdującego się na stronie internetowej Ośrodka www.sme.frp.pl pod zakładką Zgłoś się. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel. (87) 565 13 86 w. 203 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Harmonogram spotkań na terenie województwa podlaskiego:

Sejny

15.06.

poniedziałek

10.00

Suwałki

16.06.

wtorek

14.00

Augustów

18.06.

czwartek

9.00

Grajewo

18.06.

czwartek

14.00

Kolno

22.06.

poniedziałek

9.00

Łomża

22.06.

poniedziałek

14.00

Sokółka

24.06.

środa

9.00

Mońki

24.06.

środa

14.00

Białystok

25.06.

czwartek

10.00

Bielsk Podlaski

25.06.

czwartek

14.00

Hajnówka

26.06

piątek

9.00

Siemiatycze

26.06

piątek

14.00

Zambrów

29.06

poniedziałek

9.00

Wysokie Mazowieckie

29.06.

poniedziałek

14.00

 

Harmonogram spotkań na terenie województwa warmińsko-mazurskiego:

Olecko

15.06.

poniedziałek

9.00

Ełk

15.06.

poniedziałek

13.00

Giżycko

16.06.

wtorek

10.00

Kętrzyn

16.06.

wtorek

14.00

Olsztyn

17.06.

środa

10.00

Gołdap

19.06.

piątek

10.00

Węgorzewo

19.06.

piątek

13.00

Pisz

23.06.

wtorek

10.00

Mrągowo

23.06.

wtorek

14.00

 

O NAS

Celem Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorców i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na własny rozrachunek. Znajdziecie tutaj Państwo w jednym miejscu ofertę naszego Ośrodka w zakresie instrumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Państwa firmy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami

Znajdź nas pod adresem

ul. Tadeusza Kościuszki 62,
16-400 Suwałki
woj. podlaskie, Polska

Lub zadzwoń

Telefon: 0048 87 565 13 86